
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9784 mm |
| Width | 3.9878 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.4986 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 10 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | -18 V |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 10 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.8 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Nominal Supply Current | 1.8 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7.5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 5 V |
| Voltage Gain | 104.08 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
